Remont kościoła i klasztoru
Dodane przez Esfares dnia Styczeń 15 2013 14:56:34

W październiku zeszłego roku rozpoczęliśmy remont elewacji kościoła i klasztoru. Udało się wyremontować fronton kościoła, część elewacji klasztoru i bocznej ściany kościoła. Mimo, iż prace zostały zawieszone do wiosny, ich efekt już w znacznej mierze przywrócił piękno wyglądu naszej świątyni. Wykonane prace zostały także pozytywnie zaopiniowane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wykonanie tych prac było możliwe dzięki Waszej, wielkiej ofiarności, a także znacznemu wsparciu finansowemu ze strony Władz naszej Prowincji Zakonnej.

Rozszerzona zawartość newsa


W początkach roku zostały rozpoczęte prace związane z remontem wnętrza naszego kościoła, które będą polegały na przywróceniu piękna ścianom naszej świątyni, poprzez ich pomalowanie. W związku z tym pojawi się kilka utrudnień. Przede wszystkim, na czas trwania remontu, w kościele będą stały rusztowania, a z pracami będzie związane duże zanieczyszczenie. Dlatego też, w tygodniu, remontowana część będzie wyłączona z użytku wiernych, a w Mszach św. i nabożeństwach będziemy uczestniczyli z przodu. Wejście będzie możliwe przez korytarz. Tam też będzie można korzystać ze spowiedzi. W każdą sobotę, kościół będzie sprzątany, by na niedzielę można zajmować miejsca w całym kościele. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu, nie tylko z wyznaczonych ulic. Poza tym od przyszłej niedzieli zamilkną nasze organy, gdyż zostaną
z nich wyjęte wszystkie piszczałki, by uchronić je przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem. Jest ich w sumie 1370. Liturgii w niedziele i święta będą, do zakończenia remontu, towarzyszyć organy elektroniczne. Dziękując za wszelkie dotychczasowe wsparcie dzieła odnowy naszej świątyni, gorąco prosimy o dalsze wsparcie, przede wszystkim duchowe, w naszych modlitwach, by dobry Bóg błogosławił temu dziełu. Prosimy także o wsparcie materialne. W przyszłą niedzielę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, kolekta (taca) będzie przeznaczona na remont naszej świątyni. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jest też możliwość złożenia ofiary poprzez wpłatę na konto, lub bezpośrednio u o. Proboszcza, lub o. Gwardiana.