Dziękczynna pielgrzymka na Jasną Górę
Dodane przez Esfares dnia Czerwiec 16 2013 19:21:21


Pielgrzymka Dziękczynna do Częstochowy

Zgodnie z coroczną tradycją , w dniu 13 czerwca 2013 roku, dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły I Komunię Świętą, wraz z rodzicami, udały się na Dziękczynną Pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki Bożej na Jasnej Górze.
Agata Kozłowska

Rozszerzona zawartość newsa

Pielgrzymka Dziękczynna do Częstochowy

Zgodnie z coroczną tradycją , w dniu 13 czerwca 2013 roku, dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły I Komunię Świętą, wraz z rodzicami, udały się na Dziękczynną Pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki Bożej na Jasnej Górze. Był to rodzaj podziękowania za dar przyjęcia I Komunii Świętej. Pielgrzymce przewodniczył Ojciec Serafin Sputek, proboszcz naszej parafii.
Msza święta za wszystkich pielgrzymów odbyła się w kaplicy cudownego obrazu, o godzinie 9.30. Dzieci komunijne, w strojach komunijnych znajdowały się w prezbiterium kaplicy cudownego obrazu. Mszy przewodniczył nasz proboszcz - ojciec Serafin.
Po wspólnym zdjęciu był czas wolny , w którym to uczestnicy pielgrzymki zwiedzali Jasną Górę- muzeum , skarbiec, drogę krzyżową , wieżę. Każdy uczestnik nabył pamiątkę z Jasnej Góry.
Na uczestników czekała jeszcze niespodzianka- a mianowicie odwiedziny u ojca Krystiana Ostrowskiego, który był gwardianem w naszym klasztorze, a teraz swoją posługę zakonną sprawuje w klasztorze w Podłężu Królewskim. Jest to wieś, malowniczo położona w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Krzepice. Tam po wspólnej modlitwie w tamtejszym kościele , dzieci grały w piłkę i bawiły się na placu zabaw, dorośli natomiast zachwycali się przepięknymi krajobrazami. Na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka- wspólne biesiadowanie przy grillu i wspólne muzykowanie. Po tak mile spędzonym popołudniu, pożegnaliśmy się i udaliśmy w drogę powrotną do Kobylina.
W autokarze było mnóstwo śmiechu i radości, przeplatanej wspólną modlitwą i śpiewem.
Pielgrzymka na długo zapadnie w pamięci wszystkim jej uczestnikom. Bardzo dziękujemy organizatorom za tak miłe przeżycia.
Agata Kozłowska